ARTYKUŁY 2018

 • Dodano: 19.06.2018

  Wędkarski Dzień Dziecka szkół z gm. Człuchów

  W dniu 14.06.2018r. na J. Miejskim Dużym rozegrano kolejne zawody spławikowe z cyklu „Wędkarski Dzień Dziecka”, w których uczestniczyło 17 uczniów z Gminnego Gimnazjum w Rychnowach ze szkoły z Barkowa i Polnicy. 

 • Dodano: 19.06.2018

  „Wędkarski Świat Dziecka” 2018 - Stołczno

  W dniu 03 czerwca 2018r. na Stawie Wiejskim w Stołcznie przeprowadzono Szkolne Zawody Spławikowe z cyklu Wędkarski Świat Dziecka”, w których uczestniczyło 39 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stołcznie. Organizatorem zawodów był Polski Związek Wędkarski koło w Człuchowie.

 • Dodano: 11.06.2018

  Wędkarski Dzień Dziecka 2018

  9 czerwca br. na przystani Koła PZW w Człuchowie odbył się festyn wędkarski dla dzieci i młodzieży z okazji „Dnia Dziecka”. Podczas festynu dokonano oficjalnego otwarcia pomostów wędkarskich, zbudowanych przez Koło PZW w Człuchowie wspólnie z Gminą Miejska Człuchów w ramach projektu „Budowa 30-tu pomostów wędkarskich nad Jez. Łazienkowskim w Człuchowie”.

 • Dodano: 11.06.2018

  Spławikowe Grand Prix 2018

  Koło PZW w Człuchowie zaprasza na Spławikowy Puchar Lata - zawody z cyklu Spławikowego Grand Prix 2018, które odbędą się w dniu 15 lipca 2018 (niedziela) na jez. Miejskim Dużym. Zbiórka o godz. 06.00 na Przystani PZW. Zawody rozegrane zostaną w dwóch turach po 2,5 godziny każda.

 • Dodano: 28.05.2018

  Towarzyskie zawody pickerowe "Drgająca szczytówka 2018"

  27 maja 2018 roku, nad Jez. Miejskim Dużym w Człuchowie, odbyły się Towarzyskie Zawody Wędkarskie Picker – drgająca szczytówka. Ta specyficzna metoda gruntowa polega na połowie ryb przy pomocy koszyczka zanętowego, a brania sygnalizuje miękka szczytówka. Metoda ta, choć nie tak popularna jak spławik, ma co raz więcej zwolenników.

 • Dodano: 28.05.2018

  Szkolenie sędziów Sądu Koleżeńskiego

  19 maja br., w siedzibie Koła PZW w Człuchowie odbyło się szkolenie dla sędziów sądów koleżeńskich kół rejonu człuchowskiego PZW. Szkolenie prowadził Przewodniczący OSK w Słupsku kol. Jerzy Łubieński i koordynator rejonowy sądów koleżeńskich Józef Fiedler. Szkolenie było owocne i merytoryczne. 

 • Dodano: 09.05.2018

  Zarybianie szczupakiem

  9 maja br., odbyło się zarybianie jez. Urzędowego, narybkiem letnim szczupaka. 21.000 kilkucentymetrowych szczupaczków zostało pod okiem Prezesa Karola Dziemiańczyka, profesjonalnie rozprowadzonych po trzcinach i szuwarach. W zarybieniu tego typu materiałem zarybieniowym, kluczowe znaczenie dla przeżywalności ma właściwe rozprowadzenie ryb. W zarybieniu uczestniczyli także koledzy Tomek Masiak, Mirek Ścibisz i Leszek Gappa. Dobrej jakości materiał zarybieniowy dostarczyli pracownicy ZO PZW w Słupsku.

 • Dodano: 09.5.2018

  Pierwsze tegoroczne zarybienia

  W dniu 4 kwietnia, w jeszcze nieco zimowej scenerii odbyło się zarybienie wód jez. Rychnowskiego wylęgiem siei i sielawy. Pół miliona sielawek i 90 tysięcy siei zasiliło nasz rybostan. Zarówno sieja jak i sielawa stanowią istotny element naszej akwakultury. Sieja jest z powodzeniem poławiana na wędkę, szczególnie w okresie zimowym. Sielawa także spełnia swoją rolę, pomimo iż nie jest typowo wędkarska rybą. Ich prawidłowy rozwój świadczy o co raz to lepszej jakości wody Jeziora Rychnowskiego.

 • Dodano: 23.04.2018

  Spławikowy Puchar Wiosny 2018

  29 kwietnia br. , w iście wiosennej scenerii wędkarze z człuchowskiego Koła PZW rozpoczęli sezon sportowy 2018. Zawody były zarazem okazją do przetestowania nowych pomostów wędkarskich nad jez. Miejskim Dużym (Łazienkowskim). Pomosty zostały wybudowane przez nas, wędkarzy przy wsparciu władz Miasta Człuchowa.

 • Dodano: 03.04.2018

  Prace społeczne 2018

  Ten rok zaczął się bardzo pracowicie. W ramach czynów społecznych, członkowie Koła PZW w Człuchowie wykonali min. wapnowanie jezior Buszewo i Polnickiego. Wiele godzin spędzili przy porządkowaniu brzegów jeziora Buszewo, po wykonanej w lutym wycince drzew. Sporo już zrobiono, jednak jeszcze sporo do zrobienia. Zachęcam wszystkich, a w szczególności właścicieli i opiekunów pomostów do systematycznego porządkowania terenu wokół swego pomostu. Prace porządkowe trwały też na przystani PZW. Bieżące naprawy i konserwacje, pozyskanie opału itp. ...

 • Dodano: 03.04.2018

  Spławikowe Grand Prix

  W dniu 3 kwietnia br, Zarząd Koła przyjął regulamin Spławikowego Grand Prix Koła PZW w CzłuchowieKażde z cyklu zawodów spławikowych stanowią odrębną imprezę z pucharami i nagrodami itp., jednak tytuły mistrzowskie będą wyłaniane z całego cyklu GP. Zapraszamy do zapoznania się z nowym regulaminem i do udziału w zawodach. 

 • Dodano: 05.03.2018

  Podlodowe Mistrzostwa Koła 2018

  4 marca br. na jez. Miejskim Dużym (Łazienkowskim) w Człuchowie odbyłby się Podlodowe Mistrzostwa Koła PZW w Człuchowie. Na miejsce zawodów wybrano akwen nie najbardziej rybny, ale gwarantujący bezpieczeństwo i równe warunki połowu dla wszystkich uczestników. Na starcie stanęło 35 zawodników. Dozwolone metody to spławik i mormyszka, na jedną wędkę jednocześnie. Połów ryb trwał 3 godziny. 

 • Dodano: 21.02.2018

  Koleżanki i Koledzy Wędkarze !!!

  W związku z tym, że do Zarządu Koła docierają sygnały o ujawnieniu przypadków połowu niewymiarowych ryb, w szczególności okoni poniżej 18 cm, ale i tych powyżej 40 cm, bardzo proszę o zapoznanie się z treścią mojego apelu. Jednocześnie przypominam o zaczynającym się z dniem 1 marca okresem ochronnego okonia. Wymiar ochronny ryby, zarówno ten dolny, jak i ten górny jest przepisem bezwzględnie obowiązującym wszystkich wędkujących na naszych wodach. Nie ma więc znaczenia w jakim stanie znajduje się ryba po jej wyjęciu z wody. Dotyczy to głownie okonia poławianego często na większych głębokościach. Pomimo ewentualnych objawów dekompresji ryba o wymiarach ochronnych musi zostać wypuszczona. Podobnie w przypadku ewentualnego głębokiego połknięcia przynęty i jej uszkodzenia podczas odhaczania, jak też w jakichkolwiek innych przypadkach. Tłumaczenie, że nie warto jej wypuszczać, gdyż jej rokowania na przeżycie są niewielkie, jest nie do przyjęcia. W każdym przypadku zabranie ryby o wymiarach ochronnych stanowi wykroczenie z Ustawy o Rybactwie Śródlądowym !!!

  Koleżanki i Koledzy.
  W dzisiejszych czasach wiedza na temat biologii ryb oraz co raz to lepsze wyposażenie wędkarzy, dają możliwość uniknięcia sytuacji, w których złowione ryby są w złej kondycji fizycznej. Przypominam, że każdy wędkarz zgodnie z Regulaminem musi być wyposażony w przyrząd do odhaczania ryb. Skutki ewentualnej dekompresji ryb, podczas holu z dużej głębokości  można ograniczyć, poprzez powolny i delikatny hol. Czyż wtedy nie doświadczymy prawdziwych emocji wędkarskich!!! Po złowieniu ryby o wymiarach ochronnych, należy się z nią obchodzić ostrożnie i po zrobieniu ewentualnego zdjęcia wypuścić do wody. Dzięki temu okazów w naszych wodach będzie przybywało. Bardzo proszę o przestrzeganie wymiarów i okresów ochronnych ryb!!!
  Dziękuję. PREZES Koła Karol Dziemiańczyk