ARTYKUŁY Z ROKU 2017

 • Dodano: 07.05.2017

  Posiedzenie Rady Rejonu Człuchowskiego PZW

  5 maja w siedzibie człuchowskiego koła odbyło się robocze posiedzenie Rady Rejonu Człuchowskiego PZW, pod przewodnictwem kol. Karola Dziemiańczyka, prezesa naszego koła. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz okręgowych z Prezesem ZO Teodorem Rudnikiem na czele, Dyrektora Biura ZO Renatą Sobką i przewodniczącymi Okręgowej Komisji Rewizyjnej i Okręgowego Sądu Koleżeńskiego.

 • Dodano: 23.04.2017

  Spławikowe Mistrzostwa Koła

   Rywalizacją o tytuł Mistrza Koła w Wędkarstwie Spławikowym, człuchowscy wędkarze zrzeszeni w Kole PZW w Człuchowie zainaugurowali zmagania z cyklu Grand Prix 2017. Zawody finałowe rozegrano 23 kwietnia na Jez. Buszewo. Wcześniej odbywały się kwalifikacje, tak że do finału przystąpiło 18 zawodników, tyle ile wynosi pojemność łowiska. 

 • Dodano: 23.04.2017

  Nasza Straż w akcji !!!

  Dzięki właściwej postawie jednego z naszych wędkarzy, strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Koła PZW w Człuchowie ujawnili i zabezpieczyli pięć kłusowniczych urządzeń, zastawionych na Jez. Rychnowskim. Kłusownikowi nie udało się na szczęście niczego upolować. Teraz strażnicy spróbują zapolować na kłusownika :)

 • Dodano: 23.04.2017

  Czyn nad Jeziorze Buszewo

  22 kwietnia br., w iście arktycznych warunkach członkowie Koła PZW w Człuchowie sprzątali brzegi Jez. Buszewo. Przybyło ponad 20 osób. Śmieci nie było dużo, a wśród nich przeważały śmieci turystyczne, typu butelki, papiery po słodyczach i butelki po alkoholu. Śmieci typowo wędkarskich było niewiele, a z roku na rok jest ich co raz mniej. To cieszy. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

 • Dodano: 05.04.2017

  Informacja

  Informujemy,  że w związku z przypadającym w tym roku ostatnim dniem okresu ochronnego szczupaka i okonia  (30.04) na dzień ustawowo wolny od pracy, zgodnie z zapisem Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb – rozdział VI pkt. 4 – okres ten zostaje skrócony o jeden dzień. Można więc łowić szczupaki i okonie już od 30.04.2017 r. (niedziela). Zarząd Koła.

 • Dodano: 04.04.2017

  Wiosenna akcja sprzątania Jez. Buszewo

  Zarząd Koła PZW w Człuchowie zaprasza na "Wiosenną akcję sprzątania jeziora". Akcja przeprowadzona zostanie na Jez. Buszewo w dniu 22 .04.2017 (sobota) od godz. 10.00 Podczas akcji przeprowadzony zostanie przegląd stanu technicznego pomostów. Prosimy zabrać ze sobą niezbędne narzędzia. Po akcji porządkowej odbędzie się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

 • Dodano: 04.04.2017

  Złota Rybka 2017

  W dniu 4 kwietnia br. w siedzibie naszego koła, podczas posiedzenia Zarządu odbyło się uroczyste wręczenie nagrody Złota Rybka 2017. Nagrodę nadano Panu Bogusławowi Chabowskiemu, w uznaniu za współpracę. 

 • Dodano: 04.04.2017

  Wiosenne zarybienia ruszyły !!!

  W dniu dzisiejszym tj. 4 kwietnia,  na Jez. Buszewo odbyło się zarybienie materiałem wiosennym szczupaka. Szczupaczki, w bardzo dobrej kondycji fizycznej, wielkości przeciętnej 30-35 cm, zostały rozprowadzone wzdłuż całej linii brzegowej jeziora. 

 • Dodano: 15.03.2017

  I Ogólnopolski Spinningowy Turniej Trzech Jezior

  Stowarzyszenie Rozwoju Wędkarstwa i Ochrony Wód zaprasza do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Spinningowym Turnieju Trzech Jezior Parami z Łodzi - 2017, który odbędzie się w dniach 01-03.05.2017r. na jeziorach Starzno, Dźwierzno, Słosineckie Wielkie.

 • Pierwszy patrol SSR
  Dodano: 08.03.2017

  Samochód na potrzeby Koła

  Nasze Koło wzbogaciło się o samochód służbowy. To Renault Kangoo, które zostało nam przekazane przez Zarząd Okręgu PZW w Słupsku. Pojazd wymagał jednak naprawy. Teraz jest już po remoncie. W 100% sprawne auto będzie głównie użytkowane przez strażników SSR, ale nie tylko. 

 • Dodano: 12.02.2017

  Podlodowe Mistrzostwa Koła 2017

  12 lutego 2017 roku na Jez. Urzędowym (Szpitalnym) odbyły się Mistrzostwa Koła PZW w Człuchowie w wędkarstwie podlodowym, które zainaugurowały sezon sportowy człuchowskich wędkarzy. Zawody rozegrano przy zachowaniu właściwego poziomu bezpieczeństwa. Grubość pokrywy lodowej wynosiła 25 cm. Wędkarze zajęli stanowiska w zatoce jeziora Urzędowego, wokół wyspy.

 • Dodano: 05.02.2017

  Akcja w ramach zapobiegania przyduchom

  5 lutego br. na Jez. Buszewo odbyła się akcja w ramach zapobiegania przyduchom. W działaniach wypróbowaliśmy nasz nowy nabytek, motopompę pływającą typu "Niagara". Przed działaniami zmierzyłem poziom natlenienia wody. W międzyczasie, uczestnicy akcji posiedzieli przy ognisku. Działania trwały prawie 5 godzin.

 • Dodano: 01.02.2017

  Patrol przyduchowy

  W dniu 01.02.2017 r. Prezes Koła Karol Dziemiańczyk wraz z gospodarzem Koła Andrzejem Świtoniem wykonali patrol przyduchowy na najbardziej zagrożonych jeziorach. Pomiarów dokonano czujnikiem tlenowym COG-2. Pokrywa lodowa nie jest pokryta śniegiem i nie utrzymuje się długo, ale jest ona praktycznie nieprzepuszczalna dla światła, gdyż jest matowa i wielowarstwowa.

 • Dodano: 30.01.2017

  Walne Zebranie Członków Koła PZW Człuchów

  W dniu 29 stycznia 2017r. w sali widowiskowej MDK w Człuchowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-wyborcze Członków Koła PZW w Człuchowie. Wśród gości obecni byli Burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło, Wójt Gminy Rzeczenica Tomasz Ginda, sekretarz Gminy Człuchów Arkadiusz Kubalewski, Komendant Powiatowy Policji w Człuchowie mł.insp. Jan Kościuk i Prezes Koła Łowieckiego DARZ BÓR Zbigniew Śmiechowski. Władze ZO PZW w Słupsku reprezentował osobiście Prezes ZO kol. Teodor Rudnik.

 • Ostatnie posiedzenie Zarządu Koła w kadencji 2013-2017

  W dniu 24.01.2017, w siedzibie naszego Koła odbyło się ostatnie już w tej kadencji posiedzenia zarządu koła. W spotkaniu uczestniczył też przewodniczący komisji rewizyjnej Mirosław Pryba i rzecznik dyscyplinarny Łukasz Kleist. Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki. W kadencji 2013-2017, zarząd pracował w składzie: 

 • Dodano: 25.12.2016

  Karty przetrwania

  Koleżanki i Koledzy.

  Opłacając składki członkowskie na 2017 rok, otrzymacie w prezencie tzw "kartę przetrwania". To małe, funkcjonalne urządzenie, z pewnością przyda się na rybach i w życiu codziennym. Można je nosić np. w portfelu, lub jako breloczek do kluczy.

 • Dodano: 02.12.2016

  Sandacze z Jez. Urzędowego (Szpitalnego)

  Szanowne Koleżanki i Koledzy. Już 7 lat z rzędu wprowadzamy do wód jez. Urzędowego materiał zarybieniowy sandacza. Otrzymujemy pojedyncze sygnały o złowieniu ryb z tego gatunku. Chcemy jednak monitorować jego aklimatyzację i rozwój sandacza w naszej wodzie. W tym celu prosimy o każdorazowe zgłoszenie przypadku złowienia sandacza o wymiarze pow. 50 cm poprzez informację mailową na adres dziemianczykrm@op.plwraz ze zdjęciem ryby i podaniem jego długości. Będzie to dla nas cenna informacja. W przypadku braku możliwości zrobienia zdjęcia, prosimy choćby o informację telefoniczną. Łowca największego udokumentowanego wizualnie sandacza na jez. Urzędowym lub innym z zespołu jezior człuchowskich, zostanie wyróżniony nagrodą specjalną podczas walnego zebrania członków.

 • Dodano: 02.12.2016

  Uwalniamy duże drapieżniki

  Zarząd Koła apeluje do swoich członków i użytkowników naszych wód o zwracanie wolności dużym drapieżnikom. Nie ma oczywiście przymusu, ale będzie to przejawem troski o stan naszych wód. Im więcej drapieżników, tym czystsze nasze wody, a ryby zdrowsze i większe. Poza tym, duży drapieżnik posiada dobre geny, które będzie mógł przekazać w kolejnym tarle. Apelujemy zatem o uwalnianie szczupaków pow. 90 cm i okoni pow. 40 cm. Każde udokumentowane na zdjęciu uwolnienie takiego drapieżnika i zgłoszenie tego faktu poprzez maila na adres dziemianczykrm@op.pl, będzie uhonorowane podczas walnego zebrania członków koła.