IV Karpiowe Mistrzostwa Okręgu Słupskiego PZW

W dniach 3-5 sierpnia br. nad Jez. Wandzińskim w gm. Człuchów rozegrano już po raz czwarty Karpiowe Mistrzostwa Okręgu Słupskiego PZW. Organizatorami imprezy było Koło PZW w Człuchowie i Człuchowski Klub Karpiowy. Zawody były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym PCM 2018.

Na starcie stanęło 16, dwuosobowych załóg - tyle wynosi pojemność łowiska. O godz. 9.00 w piątek odbyła się odprawa startowa i uroczyste otwarcie zawodów przez Prezesa ZO PZW w Słupsku Zdzisława Ardzijewskiego. Po omówieniu regulaminu i spraw organizacyjnych przez Prezesa Koła Karola Dziemiańczyka i Prezesa CKK Macieja Wdowczyka, odbyło się losowanie stanowisk, które budziło nie mniej emocji, niż samo wędkowanie. Po losowaniu zawodnicy zajęli stanowiska, przygotowywali sprzęt i obozowisko. O 12.00 start.

Pierwsza doba nie była zbyt „rybna”. Tropikalny upał i flauta sprawiły, że ryby nie były aktywne. Pomimo tego, cztery ekipy złowiły po jednym karpiu, ale bez rewelacji. Sobota była już znacznie ciekawsza. Złowiono 13 ryb. Na prowadzenie wyszła załoga na stanowisku nr 4, Bartosz Smoleń i Winicjusz Białek, łowiąc 4 karpie. Jak się później okazało, drużyna ta już do końca nie oddała prowadzenia. Za to rywalizacja o kolejne miejsca na podium, do samego końca była bardzo emocjonująca. W niedzielę, ostatniego dnia rywalizacji złowiono kolejnych 17 ryb. Łącznie 34 ryby. Największą rybą zawodów, był karp o masie 12,48 kg złowiony przez Bartosza Smolenia. Jak na ten zbiornik, „big fish” nie był zbyt imponujący, ale z pewnością jest to wina upalnej pogody i słabego żerowania ryb.

O godzinie 14.00 w niedzielę zakończono rywalizację i uroczyście podsumowano zawody. W podsumowaniu uczestniczył też Prezes ZO. Laureatom wręczono nagrody rzeczowe i puchary. Ponadto, zwycięzcy uzyskali prawo startu na Mistrzostwach Polski, które już we wrześniu w Reńskiej Wsi k. Opola.

1 miejsce: Bartosz Smoleń i Winicjusz Białek (CKK PZW Człuchów) 10 karpi – 88,37 kg

2 miejsce: Artur Weisbrot i Arkadiusz Chruścicki (Pom. Przew. Wędk. Gdynia) 6 karpi – 45,58 kg

3 miejsce: Robert Kwasigroch i Maciej Buczkowski (Człuchów/Bydgoszcz) 4 karpie – 33,84 kg

4 miejsce: Mateusz Kolter i Damian Kloska (PZW Człuchów) 3 karpie – 26,55 kg

5 miejsce  Adam Chetkowski i Tomasz Miliński (Adder Carp Team Gdańsk) 3 karpie – 25,95 kg

6 miejsce: Andrzej i Edmund Stoltmann (CKK PZW Człuchów) 3 karpie – 22,7 kg.

5 drużyn nie złowiło punktowanej ryby.

Zawody należy uznać za udane. Za rok kolejna edycja. Zawody sędziowali: Henryk Wdowczyk i Maciej Pawłowski.