IX Ogólnopolskie Zawody Spinningowe

IX Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Parami z Łodzi 
Jezioro Rychnowskie, 9 września 2018 – Memoriał Janka Kuczyńskiego

Koło PZW w Człuchowie już po raz dziewiąty było organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych Parami z Łodzi. Zawody odbyły się jak co roku na Jez. Rychnowskim. Na starcie stanęły 42 załogi, w tym jedna jednoosobowa, czyli 83 zawodników, głównie z Polski północnej. Tym razem, zawody były poświęcone pamięci Jana Kuczyńskiego- działacza Koła PZW w Człuchowie, członka zarządu, instruktora młodzieży, który jeszcze rok temu uczestniczył w tych zawodach w charakterze sędziego. Odszedł w październiku ubiegłego roku.

Połów ryb trwał 5 godzin. Załoga mogła zająć dowolne stanowiska w obrębie jeziora Rychnowskiego. Punktowane były szczupaki pow. 50 cm i okonie pow. 18 cm. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały ekipy sędziowskie, które dokonywały pomiaru ryb bezpośrednio na wodzie, i rybom zwracano wolność. Dzięki temu rybostan jeziora nie został uszczuplony. Pracą sędziów oraz przebiegiem całej imprezy kierował Prezes Koła.

Pogoda była iście letnia. Bezwietrznie i słonecznie, wysokie ciśnienie atmosferyczne. Ryby przez to „współpracowały” dość niechętnie. Pomimo tego, złowiono łącznie 10 punktowanych szczupaków i 118 punktowanych okoni. Do tego całe mnóstwo szczupaków i okoni, którym do wymiaru trochę brakowało. Ciekawostką jest, że spinningując, złowiono także leszcza i lina!!!! Jak na taką „niespinningową” pogodę, to całkiem niezły wynik.

 Klasyfikacja (pierwsza szóstka):

1 miejsce: Kacper Dowksza i Michał Wójcik z Człuchowa – 2790 pkt (2 szczupaki i 5 okoni);

2 miejsce: Dawid Ziółkowski i Marcin Roszko z Białego Boru – 2320 pkt (12 okoni);

3 miejsce: Michał Wojnikiewicz i Tomasz Pietraszewski z Koszalina – 1920 pkt (18 okoni);

4 miejsce: Piotr Zemke i Marcin Kucharski-Zemke z Człuchowa – 1900 pkt (1 szczupak);

5 miejsce: Przemysła Kalinicz i Paweł Hałuszka ze Szczecinka– 1860 pkt (1 szczupak i 9 okoni);

6 miejsce: Jerzy Gancarz i Marcin Kotowski Mielno/Piła – 1600 pkt (12 okoni).

Kolejne miejsca zajęli : 7: Marcin i Jakub Kumiszcza z Człuchowa 8: Paulina i Grzegorz Jankowscy z Miastka 9: Wojciech i Grzegorz Dorawa z Miastka, exe quo z Krzysztofem Cysewskim i Leszkiem Horobiowskim z Człuchowa.

15 drużyn spośród 42, wróciło z wody „ o kiju”.

Nagrody specjalne za połów największych okazów zdobyli:

Marcin Kucharski-Zemke z Człuchowa za największego szczupaka (73,0 cm). Największego okonia natomiast złowił Dawid Ziółkowski z Białego Boru (37,3 cm).

Po podliczeniu wyników odbyło się uroczyste podsumowanie zawodów, wręczenie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych oraz upominków. W ceremonii uczestniczyła rodzina Janka Kuczyńskiego: żona Bożena, syn Radek i wnuczka Liwia. Ponadto przybyli: sekretarz UM w Człuchowie pani Maria Pazda i sekretarz UG w Człuchowie pan Arkadiusz Kubalewski oraz Prezes WOPR Władysław Strojk. Wszyscy goście brali udział we wręczaniu nagród i pucharów. Ponadto Liwia wylosowała dwóch szczęśliwców, którzy otrzymali dodatkowe nagrody – kołowrotki spinningowe.

Ceremonia zakończenia zawodów była także właściwą oprawą do wręczenia wyróżnień osobom zasłużonym dla Polskiego Związku Wędkarskiego. Burmistrz Człuchowa wyróżniony został przez Zarząd Główny PZW w Warszawie pamiątkową odznaką „Zasłużonemu dla PZW”, a Prezes WOPR Władysław Strojk medalem „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa”. Kolega Mirosław Ścibisz otrzymał III klasę sportową w wędkarstwie spinningowym, za osiągnięcia sportowe na tym polu.

Serdeczne podziękowania dla licznych sponsorów: Urzędu Gminy w Człuchowie, Urzędu Miasta w Człuchowie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie, sklepu wędkarskiego HOBBY w Człuchowie, drukarni PRINT-VISION z Rychnów i sklepu wędkarskiego HOBBY z Człuchowa. Serdeczne podziękowania także dla człuchowskiego WOPR-u za udostępnienie bazy i pomoc w zabezpieczeniu zawodów.

Zawody sędziowali:

sędzia główny: Karol Dziemiańczyk

sędzia techniczny: Jerzy Wróż

sędziowie: Andrzej Świtoń, Łukasz Kleist, Łukasz Szeremeta, Maciej Wdowczyk, Maciej Pawłowski, Tomasz Masiak i Mirosław Pryba.

Po raz kolejny zawody można uznać za udane zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Za rok jubileuszowa - X edycja. Zawody z takimi wynikami i dobrą organizacją, są mocną marką naszego regionu.

Z wędkarskim pozdrowieniem
PREZES KOŁA Karol Dziemiańczyk

 

  • Największy szczupak

    Największy szczupak

  • Największy okoń

    Największy okoń