Lato z Wędką 2021

 

22 sierpnia br., na przystani Koła PZW w Człuchowie odbył się wędkarski festyn dla dzieci i młodzieży pn. „Lato z Wędką 2021”. Festyn, już niestety drugi rok z rzędu zorganizowany był w miejsce corocznych zawodów z okazji Dnia Dziecka, których organizacja wiosną, z wiadomych względów niosła duże ryzyko.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych : do lat 9, do lat 13 i do lat 17. Każda grupa rywalizowała w ramach zawodów wędkarskich trwających odpowiednio 1 godzinę, 1,5 godziny i 2 godziny. Następnie każda grupa rywalizowała w wędkarskim konkursie sprawnościowym. Najstarsi rzucali do celu spinningiem, średnia grupa umieszczała w celu zestaw tzw. bata, a najmłodsi rzucali do celu zanętą. Zabawa była przednia. Każda grupa wiekowa rozpoczynała o innej godzinie, przez co festyn trwał od rana , prawie do wieczora. Na zakończenie, każda grupa wiekowa miała swoje własne podsumowanie. Wszyscy otrzymali słodycze, napoje, upominki, pamiątkowe medale i puchary. Na wszystkich czekały wykwintne specjały z grilla.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała kadra sędziowska Koła, oraz liczni wolontariusze: Marek Myszka, Krzysztof Duniec, Maciej Wdowczyk, Andrzej Świtoń, Łukasz Szymański, Piotr Szczygielski, Leszek Gappa i Maciej Pawłowski. Całość koordynował i prowadził Prezes Koła Karol Dziemiańczyk. Dopisali także sponsorzy. Zawody współfinansowano przy udziale środków Gminy Miejskiej Człuchów oraz Gminy Człuchów. Byli także sponsorzy prywatni: sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie, Andrzej Świtoń, Piotr Szczygielski oraz kapelan Koła ks. Andrzej Wierzchowski.

Ogółem w imprezie wzięła setka zawodników i opiekunów. Ryba dopisała. Młodzi adepci sztuki wędkarskiej poławiali ukleje, płocie, krąpie, leszcze, wzdręgi i okonie.

 

Wyniki rywalizacji:

w kategorii do lat 17 :

1 miejsce Bogusia Łusiewicz 1910 pkt;

2 miejsce Jakub Janta 1810pkt;

3 miejsce Szymon Kawczyński 1590pkt.

w konkurencji sprawnościowej:

1 miejsce Jakub Janta 24 pkt;

2 miejsce Maksymilian Borzyszkoski 23 pkt;

3 miejsce Michał Szupke 22 pkt.

w kategorii do lat 13 :

1 miejsce Oskar Dowksza 3040 pkt;

2 miejsce Kacper Kaszubowski 2160 pkt;

3 miejsce Aleksander Piepiorka 1850pkt.

w konkurencji sprawnościowej:

1 miejsce Sebastian Glaza 30 pkt;

2 miejsce Oskar Dowksza 30 pkt;

3 miejsce Michał Komala 27 pkt.

w kategorii do lat 9 :

1 miejsce Jaś Szada-Borzyszkowski 1620 pkt;

2 miejsce Mikołaj Grudzień 1290 pkt;

3 miejsce Zosia Szada-Borzyszkowska 1240 pkt.

w konkurencji sprawnościowej:

1 miejsce Jakub Piechowski 30 pkt;

2 miejsce Olgierd Jażdżewski 30 pkt;

3 miejsce Zosia Szada-Borzyszkowska 28 pkt.