Nasze łowiska

 • Jezioro Rychnowskie

  To największy i zarazem najgłębszy zbiornik wodny należący do zespołu człuchowskich jezior. Linia brzegowa zbiornika jest dosyć nieregularna, posiada zatoki i zakola, jednak jest dostępna praktycznie na całej długości.

  Roślinność wynurzona zajmuje około 20% długości linii brzegowej. Podstawowym gatunkiem tej grupy roślin jest trzcina pospolita, oczeret jeziorny oraz sporadycznie pałka wąskolistna. 

 • Jezioro Urzędowe (Szpitalne)

  Położone jest w sąsiedztwie pól uprawnych i ogródków działkowych. W części zachodniej zbiornika znajduje się zatoka, która stanowi płytszą partię zbiornika i jest połączona z dopływem rzeki Chrząstawy. Roślinność wynurzona poza obszarem zatoki występuje stosunkowo rzadko. Głównym jej przedstawicielem jest trzcina pospolita, w mniejszym stopniu tatarak. Roślinność ta zajmuje blisko połowę linii brzegowej. 

   

 • Jezioro Miejskie Duże (Łazienkowskie)

  Położone jest bezpośrednio w obrębie aglomeracji miejskiej. Jego północny brzeg sąsiaduje bezpośrednio z parkiem miejskim „Lasek Luizy”. Linia brzegowa ma kształt regularny i jest dostępna praktycznie z każdej strony. Główne otoczenie zbiornika stanowią drzewa bukowe. Jest to zbiornik stosunkowo głęboki o stromo schodzących brzegach szczególnie w południowej części, w wyniku czego linia brzegowa jest uboga w roślinność wynurzoną.

 • Jezioro Miejskie Małe (Jeziorna)

  To najpłytszy zbiornik spośród czterech człuchowskich jezior. Maksymalna jego głębokość nie przekracza 3m. Ukształtowanie dna jest regularne w postaci misy o łagodnym spadzie. Strona północna zbiornika sąsiaduje bezpośrednio z zabudowaniami mieszkalnymi. Linia brzegowa w tym miejscu jest na ogół dostępna, gdyż znajduje się tam wiele pomostów wędkarskich, oddzielonych od siebie pasem trzcin i tataraków.

 • Jezioro Buszewo

  To niewielki zbiornik wodny o powierzchni 8,6 ha, położony ok 2 km od centrum Człuchowa. Ze względu na swoje malownicze położenie oraz bogactwo flory i fauny jez. Buszewo jest celem spacerów i wycieczek rowerowych mieszkańców miasta i okolic. Nad jeziorem znajduje się parking dla samochodów na około 12 miejsc.

 • Jezioro Polnickie (Kątki)

  Położone jest niespełna 8 km na północ od Człuchowa, użytkowane przez Polski Związek Wędkarski w Człuchowie. Niespełna kilka kilometrów od jeziora znajduje się niewielka miejscowość Polnica od której to jezioro przyjęło swoją nazwę. Jezioro to przez wędkarzy jest potocznie nazywane „Kątkami”, a to z racji bezpośredniego sąsiedztwa Leśnictwa Kątki.