Prace społeczne 2018

 Ten rok zaczął się bardzo pracowicie. W ramach czynów społecznych, członkowie Koła PZW w Człuchowie wykonali min. wapnowanie jezior Buszewo i Polnickiego. Wiele godzin spędzili przy porządkowaniu brzegów jeziora Buszewo, po wykonanej w lutym wycince drzew. Sporo już zrobiono, jednak jeszcze sporo do zrobienia. Zachęcam wszystkich, a w szczególności właścicieli i opiekunów pomostów do systematycznego porządkowania terenu wokół swego pomostu. Prace porządkowe trwały też na przystani PZW. Bieżące naprawy i konserwacje, pozyskanie opału itp.

Osobnym rodziałem są prace związane z naszą sztandarową inwestycja; tj. budową pomostów nad jeiorem Miejskim Dużym (Łazienkowskim) w Człuchowie. Była to niezmiernie trudna inwestycja, wymagająca ogromnego zaangażowania. Ale o tym w odrębnym komunikacie. Na chwile obecną pomosty stoją i są praktycznie gotowe do użycia. Oficjalne otwarcie inwestycji planujemy na 9 czerwca br, przy okazji zawodów dla dzieci i młodzieży.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w pracach społecznych. Dziś co raz trudniej o bezinteresowne zaangażowanie. A to przecież nasze wspólne dobro. Tu nic „się” nie zrobi, tu musi zrobić „ktoś”. Za każdą wykonaną pracą kryję się czyjaś praca społeczna. Jednocześnie apeluję o szerszy udział w tego typu akcjach.

Specjalne podziękowania należą się także Dyrekcji Zakładu Karnego w Czarnem, za której zgodą w działaniach uczestniczyli osadzeni z ZK Czarne.

W załączeniu parę zdjęć wykonanych przy okazji różnych prac.

Z wędkarskim pozdrowieniem PREZES KOŁA Karol Dziemiańczyk