Rejonowa Spartakiada Młodzieży 2019

18 maja br. na Jez. Miejskim Dużym w Człuchowie odbyła się XI Rejonowa Spartakiada Młodzieży w Wędkarstwie Spławikowym. Zawody już po raz kolejny rozegrano na nowych pomostach budowanych wspólnie przez nasze koło i przez miasto Człuchów. Na starcie stanęło 15 dwuosobowych drużyn ze szkół, szkółek wędkarskich i Kół PZW rejonu człuchowskiego oraz dwie drużyny stratowały „gościnnie” . Zawody rozgrywano w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Na wynik drużyny składały się dwa wyniki indywidualne. Zawodnicy mieli łowić w dwóch turach, po 1,5 godziny każda na wylosowanych stanowiskach, jednak warunki pogodowe sprawiły, że ostatecznie poprzestano na rozegraniu jednej tury. Ryby dopisały. Poławiano głównie płocie, ukleje i leszcze. Zdarzały się okonie, wzdręgi i krąpie. Ogółem zawodnicy złowili kilkadziesiąt kg ryb, które po zważeniu wróciły do wody. Najważniejsze, że nie było zawodnika bez ryby. Największą rybą zawodów był leszcz złowiony przez Wojciecha Dziemiańczyka, ważący ok 300 gram.

Wyniki:

Drużynowo:

1 m – Koło PZW w Człuchowie ( Jan Stoltmann i Wojciech Dziemiańczyk ) 3 pkt. sektorowe;

2 m – Koło PZW w Przechlewie ( Adrian Borowiak i Michał Rutz ) 12 pkt. sektorowych;

3 m – Koło PZW w Czarnem II ( Nikola Karpińska i Natan Meyer ) 13,5 pkt. sektorowych.

Kolejne miejsca zajęły: MOW Debrzno II, Koło PZW w Debrznie I, Koło PZW w Czarnem I, MOW Debrzno I, Koło PZW w Debrznie II, Gimnazjum Barkowo II, ZPOW Człuchów I, ZPOW Człuchów II, Szkoła Podstawowa w Stołcznie, ZPOW V, Gimnazjum Barkowo I, ZPOW Człuchów IV.

Indywidualnie ( pierwsza szóstka ):

1 m – Jan Stoltmann Koło PZW Człuchów ( 1980 pkt );

2 m – Wojciech Dziemiańczyk Koło PZW Człuchów ( 1920 pkt );

3 m – Michał Kurek Koło PZW Czarne I ( 1840 pkt );

4 m – Adrian Borowiak Koło PZW Przechlewo ( 1510 pkt );

5 m – Nikola Karpińska Koło PZW Czarne II ( 1470 pkt );

6 m – Filip Gliszczyński Gimnazjum Barkowo II ( 1470 pkt ).

Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki a najlepsi nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Po zawodach odbyło się wspólne grillowanie i słodki poczęstunek. Serdeczne podziękowania dla sponsorów, w szczególności Urzędu Miasta w Człuchowie, Urzędu Gminy w Człuchowie, sędziów i opiekunów drużyn, a przede wszystkim dla samych zawodników.