Spartakiada Młodzieży 2018

5 września br. , na nowych pomostach na Jez. Miejskim Dużym w Człuchowie odbyła się X już Rejonowa Spartakiada Młodzieży w Wędkarstwie Spławikowym. Dotychczas, zawody odbywały się głównie na stawach w Jaromierzu u Państwa Śmiechowskich. Budowa nowych pomostów umożliwiła „przeniesienie” imprezy do Człuchowa. Na starcie stanęło 11 drużyn ze szkół, szkółek wędkarskich i Kół PZW rejonu człuchowskiego. Zawody rozgrywano w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Zawody rozgrywano w dwóch sektorach. W każdym sektorze łowił jeden z członków danej drużyny. Dla sektorów A i B była odrębna klasyfikacja. Na wynik drużyny składały się dwa wyniki indywidualne.

Zawodnicy łowili w jednej turze trwającej 2,5 godziny, na wylosowanych stanowiskach. Ryby dopisały. Poławiano głównie płocie, ukleje i leszcze. Zdarzały się okonie, wzdręgi i krąpie. Ogółem zawodnicy złowiło ponad 30 kg ryb, które po zważeniu wróciły do wody.

Wyniki:

Drużynowo:

1 m – Koło PZW w Człuchowie;

2 m – Koło PZW w Przechlewie;

3 m – Koło PZW w Czarnem.

Kolejne miejsca zajęły: Koło PZW w Debrznie I, Koło PZW w Debrznie II, Gimnazjum w Barkowie I, ZPOW Człuchów I, ZPOW Człuchów II, Gimnazjum Polnica II, Gimnazjum Polnica I i Gimnazjum Barkowo II.

Indywidualnie:

Sektor A

1 m – Adrian Borowiak Koło PZW Przechlewo;

2 m – Wojciech Dziemiańczyk Koło PZW Człuchów;

3 m – Patryk Lisicki Koło PZW Debrzno I.

Sektor B

1 m – Jan Stoltmann Koło PZW Człuchów;

2 m – Filip Gliszczyński Gimnazjum Barkowo I;

3 m – Oskar Kopeć Koło PZW Czarne.

Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki a najlepsi nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Po zawodach odbyło się wspólne grillowanie i słodki poczęstunek. Serdeczne podziękowania dla sponsorów, w szczególności pana Zbigniewa Śmiechowskiego, Urzędu Gminy w Człuchowie, sędziów i opiekunów drużyn, a przede wszystkim dla samych zawodników. Zawody sędziowali: Marek Myszka i Krzysztof Duniec. Zawodnikom towarzyszyli liczni kibice. Kolejna impreza tego typu już za rok.