Spinningowe Mistrzostwa Koła 2018

14 października 2018 r., na Jez. Rychnowskim odbyły się kolejne zawody wędkarskie Koła PZW w Człuchowie, - mistrzostwa spinningowe. Połów ryb trwał nieprzerwanie przez 5 godzin, a punktowano szczupaki pow. 50 cm oraz okonie pow. 20 cm. To pewna nowość, gdyż dotychczas punktowano okonie już od 18 cm, jednak w związku ze zmianą regulaminu krajowego niezbędna była zmiana zasad rozgrywania mistrzostw koła.

Pogoda dopisała, ryby w zasadzie też, choć nie wszyscy . Zanotowano jednego punktowanego szczupaka i 18 punktowanych okoni. Szczupak złowiony został przez Andrzeja Stoltmana. Największy okoń to prawie 31 cm okaz złowiony przez Andrzeja Świtonia.

Klasyfikacja:

1 m Andrzej Stoltmann– 1 szczupak i 2 okonie , 1210 pkt;

2 m Andrzej Świtoń - 4 okonie, 680 pkt;

3 m Kacper Dowksza– 3 okonie, 510 pkt;

Na czwartej pozycji z 4 okoniami i 500 pkt. uplasował się Jerzy Duniec. Do podium zabrakło niewiele. Zwycięzca zawodów otrzymał tyuł Mistrza Koła, a zdobywcy miejsca drugiego i trzeciego odpowiednio Wicemistrza Koła i II Wicemistrza Koła. Zawody sędziował Maciej Wdowczyk w asyście Łukasza Szeremety. Sponsorami imprezy byli Urząd Miejski w Człuchowie i sklep wędkarski HOBBY z Człuchowa. Po zawodach wspólny posiłek i podsumowanie zawodów.

Kolejna impreza już 4 listopada - zawody sandaczowe na Jez. Urzędowym, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszam.

Prezes Koła - Karol Dziemiańczyk