Spławikowe Mistrzostwa Koła 2020

12 lipca, na jez. Miejskim Dużym w Człuchowie, odbyła się kolejna impreza sportowa naszego koła pn. Spławikowe Mistrzostwa Koła. Na starcie stanęło 20 zawodników. Zawody rozgrywano w dwóch, 3 godzinnych turach. Obowiązywała punktacja sektorowa. 

Pierwsze tury wygrali  Tomasz Kowcun w sekorze A i Mateusz Malecki w sektorze B. Druga tura była nadal łaskawa dla Mateusza Maleckiego, który ponownie wygrał swój sektor i to z wysokim wynikiem. Tomasz Kowcun był tym razem trzeci w sektorze, a wyprzedzili go Andrzej Świtoń i Tadeusz Kuczyński.  Ryba ogólnie dopisała. Łowiono głównie ukleje, leszcze, krąpie, płocie i rzadziej inne ryby.  Złowiono ponad 60 kg ryb.

Ostateczna klasyfikacja:

1m: Mateusz Malecki 2 pkt. sekt. ( 8.520 gram)

2m: Andrzej Świtoń 3,5 pkt. sekt. ( 5.880 gram )

3m: Tomasz Kowcun 4 pkt. sekt. ( 5.840 gram )

Podsumowanie imprezy, było okazją do wyróżnienia dwóch osób - nestorów człuchowskiego wędkarstwa, o których powiedział Prezes Koła kol. Karol Dziemiańczyk:  " to nieprawdopodobne, że osoby które urodziły się przed wybuchem II Wojny Światowej, są tu dzisiaj z nami i czynnie rywalizują w sporcie wędkarskim". Rzecz dotyczyła Pawła Piechowskiego i Antoniego Siwiaka. 

Zawody sędziował Prezes Koła wraz z Łukaszem Szeremetą. Grillowy posiłek przygotował Leszek Gappa. Dziękujemy za wsparcie sklepowi wędkarskiemu HOBBY z Człuchowa.