Spławikowy Puchar Lata 2018

15 lipca br. na Jez. Miejskim Dużym odbyły się kolejne zwody wędkarskie Koła PZW w Człuchowie – Spławikowy Puchar Lata. Zawody odbyły się w dwóch turach, po 2,5 godziny każda. Łowiono głównie ukleje, płocie, leszcze i sporadycznie inne gatunki ryb. Wystartowało 19 zawodników – wirtuozów spławika.

Po pierwszej turze prowadził Krzysztof Duniec, przed Karolem Dziemiańczykiem i Mateuszem Maleckim. Druga tura nie zmieniła już ostatecznej klasyfikacji. Zwyciężył Krzysztof Duniec z 3 pkt. sektorowymi. Drugie miejsce zajął Prezes Koła Karol Dziemiańczyk z 4 pkt. sektorowymi (5810 g) a trzeci był Mateusz Malecki, również z 4 pkt. sektorowymi (5410 g). Złowiono około 50 kg ryb. Pogoda dopisała. Po zawodach, udano się na wspólny obiad, a nastepnie odbyło się uroczyste podsumowanie zawodów, wręczenie nagród, pucharów i dyplomów.

Sponsorami imprezy był Urząd Miejski w Człuchowie i sklep wędkarski HOBBY. Zawody sędziowali: Mirosław Pryba i Łukasz Kleist. To drugie zawody wędkarskie spławikowego Grand Prix. Puchar wiosny także zdobył Krzysztof Duniec, i to on prowadzi w klasyfikacji GP.