Spławikowy Puchar Wiosny 2018

29 kwietnia br. , w iście wiosennej scenerii wędkarze z człuchowskiego Koła PZW rozpoczęli sezon sportowy 2018. Zawody były zarazem okazją do przetestowania nowych pomostów wędkarskich nad jez. Miejskim Dużym (Łazienkowskim). Pomosty zostały wybudowane przez nas, wędkarzy przy wsparciu władz Miasta Człuchowa. Oficjalne ich otwarcie odbędzie się 9 czerwca, przy okazji imprezy wędkarskiej dla dzieci i młodzieży. Do tego czasu zostanie wykonana jeszcze drobna kosmetyka na pomostach i wokół nich, jednak są one już praktycznie gotowe do użytkowania.

Była to zatem historyczna chwila – pierwsze zawody na nowych stanowiskach. Spławikowy Puchar Wiosny rozegrano w dwóch turach po 2,5 godziny każda. Na starce stanęło 28 zawodników – wytrawnych mistrzów spławika. Pogoda dopisała. Zawodnicy też. Nowe pomosty doskonale spełniły się w roli stanowisk zawodniczych. Poławiano głównie ukleje i płocie.

Po dwóch turach wyłoniono laureatów Spławikowego Pucharu Wiosny.

I m – Krzysztof Duniec z 2 pkt. sektorowymi;

II m – Mateusz Malecki z 4 pkt. sektorowymi;

III m – Tomasz Kowcun, również z 4 pkt. sektorowymi.

Kolejne miejsca przypadły: Tadeuszowi Kuczyńskiemu, Pawłowi Jeżewskiemu i Jerzemu Duniec. Ogółem zawodnicy złowili 87 kg ryb.

Zawody te, dały początek całemu cyklowi o tytuł spławikowego mistrza koła. Przed nami jeszcze Spławikowy Puchar Lata w lipcu i Spławikowy Puchar Jesieni we wrześniu br.

Na zakończenie zawodów odbyło się uroczyste podsumowanie, wspólny obiad i wręczenie nagród honorowych i rzeczowych.

Zawody sędziowali: Marek Myszka, Maciej Wdowczyk i Mirek Pryba.

Podziękowania dla sponsorów tj. Burmistrza Człuchowa i dla Sklepu Wędkarskiego HOBBY w Człuchowie.