Spławikowy Puchar Wiosny 2019

Pierwsze tegoroczne zawody wędkarskie Koła PZW w Człuchowie, odbyły się 28 kwietnia, na jez. Miejskim Dużym. Był to Spławikowy Puchar Wiosny, z cyklu spławikowego Grand Prix 2019. Na starcie stanęło 21 zawodników, w tym jedna zawodniczka. Zawody rozgrywano w dwóch turach, po 2 godz. i 15 minut, każda. Pogoda dopisała. Ryby także. Zawodnicy złowili ponad 100 kg ryb, z których znakomita większość wróciła do wody. Wśród zdobyczy dominowała ukleja i płoć. Wszyscy zawodnicy mogli cieszyć się znaczącym połowem, ale tylko najlepiej dysponowani tego dnia wędkarze znaleźli się w gronie laureatów. 

1 miejsce Ryszard Lubiński 3 pkt. sektorowe

2 miejsce Mateusz Malecki 4 pkt. sektorowe

3 miejsce Krzysztof Duniec 4 pkt. sektorowe

Kolejne miejsca przypadły: Michał Cegłowski, Edmund Stoltmann, Andrzej Świtoń. Rywalizacja była bardzo wyrównania i zacięta, a losy czołowych miejsc ważyły się do samego końca. 

Po zawodach odbyło się uroczyste podsumowanie imprezy, wręczenie dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych oraz wspólny posiłek. Sponsorami zawodów był sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie oraz kol. Tomek Królak. Zawody sędziowali : Marek Myszka, Karol Dziemiańczyk i Mirosław Pryba.