Świąteczne wsparcie dla naszych Rodaków na Litwie

Człuchowskie Koło PZW czynnie włączyło się w tegoroczną akcję pomocy dla Polaków mieszkających na Litwie. Z inicjatywy Prezesa Koła, przystąpiliśmy do zbiórki organizowanej przez Gminę Przechlewo. Odzew ze strony naszych działaczy był imponujący, zważywszy szczególnie na krótki czas akcji. Zebraliśmy około 20 kartonów różnego rodzaju darów. Była to długoterminowa żywność, odzież, zabawki i chemia domowa.

W dniach 16-19 grudnia br. kol. Prezes Karol Dziemiańczyk, wraz z delegacją z Gminy Przechlewo wziął udział w dystrybucji pomocy na terenie Litwy, w rejonie Święciańskim. Obszar ten zamieszkuje szczególnie dużo rdzennych Polaków. Wielu spośród nich potrzebuje wsparcia materialnego, stąd nasza akcja. Była też polska Msza Święta w historycznym kościele w Powiewiórce (Pavovere), spotkania z lokalnymi działaczami polonijnymi i instytucjami. Był też opłatek przekazany przez ks. Andrzeja Wierzchowskiego - kapelana naszego Koła.

Za wkład w zbiórkę, należą się podziękowania wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym. Wszystkie działania w ramach tej akcji odbyły się całkowicie społecznie, bez wpływu na budżet naszego Koła. Akcja w przyszłym roku będzie kontynuowana. Już dziś zapraszamy do udziału.

W akcję charytatywną, poza Prezesem Koła szczególnie zaangażowani byli: wiceprezes Krzysztof Duniec, kapelan naszego koła ks. Andrzej Wierzchowski oraz Tomasz Masiak. Podziękowania kierujemy także pod adresem Łukasza Szeremety wraz z rodziną, sklepu wędkarskiego HOBBY z Człuchowa, Łukasza Kleist, Mateusza Maleckiego wraz z rodziną, Łukasza Szymańskiego, Mirosława Ścibisza, Macieja Pawłowskiego, Macieja Wdowczyka i Andrzeja Świtonia oraz innych członków naszego wędkarskiego aktywu.