Towarzyskie zawody "Picker" 2022

14 sierpnia, nad niewielkim, ale malowniczo położonym jeziorku Jeziorno koło Uniechowa w gm. Debrzno, odbyły się towarzyskie zawody wędkarskie Koła PZW w Człuchowie. Połów ryb trwał przez 5 godzin, a jedyna dopuszczoną techniką połowu była metoda feederowa, czyli wskaźnikiem brań była drgająca szczytówka.

Na starcie stanęło 15 zawodników. Wystartowano o 7.45. W lejącym się z nieba upale, ryby nie za bardzo były skłonne do współpracy, choć zdarzyło się kilka miłych niespodzianek. Kilka minut po starcie, Paweł Jeżewski wyholował pięknego leszcza o masie grubo ponad 1 kg, który ostatecznie okazał się największą rybą zawodów. Pięknego lina i okonia złowił Andrzej Świtoń. Dużą niespodzianką był też złowiony przez Karola Dziemiańczyka szczupak. Większość złowionych ryb to były jednak niewielkie płocie.

Po 5 godzinach wędkowania przyszedł czas na podsumowania i uroczyste wręczenie wyróżnień. Czołowe miejsca zajęli (pierwsza szóstka):

1 miejsce – Andrzej Świtoń 2550 pkt;

2 miejsce – Mateusz Malecki 2080 pkt;

3 miejsce – Daniel Lew Kiedrowski 1930 pkt;

4 miejsce – Paweł Jeżewski 1860 pkt;

5 miejsce – Szymon Kałaczyński 1790 pkt;

6 miejsce – Karol Dziemiańczyk 1330 pkt.

Wszyscy zawodnicy złowili punktowane ryby.

W uroczystym podsumowaniu wziął udział Wiceburmistrz Debrzna Łukasz Jurkowlaniec, który uhonorował uczestników pamiątkowymi gadżetami. Na zakończenie wszyscy udali się na zasłużony, wspólny posiłek.

Zawody sędziowali : Mirosław Pryba i Piotr Frankowski.