Towarzyskie Zawody Wędkarskie "20+"

 

17 lipca na jez. Miejskim Dużym w Człuchowie, rozegrano kolejne zawody wędkarskie pn. Towarzyskie Zawody Wędkarskie „20+”. Na starcie zarejestrowano 19 uczestników. Zawodnicy łowili ryby metodą gruntową lub spławikową, w dwóch rundach, po 5 godzin każda. Do punktacji liczyły się jedynie te sztuki, których długość przekraczała 20 cm ( stąd nazwa zawodów 20+ ). Poza tym tylko te, które przekroczyły wymiar ochronny.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w dwóch odrębnych sektorach. Po pierwszej rundzie, najlepszy wynik w sektorze A osiągnął Mateusz Malecki z wynikiem 1380 pkt. W sektorze B najlepszy okazał się Sylwester Kaszubowski z wynikiem 1810 pkt.

Po pierwszej rundzie miała miejsce 2 godzinna przerwa, w czasie której zawodnicy spożyli zasłużony obiad. Po przerwie, rozpoczęła się kolejna 5 godzinna potyczka. W sektorze A nadal dominował Mateusz Malecki. Dołowił jeszcze 18 punktowanych leszczy i ostatecznie to on wygrał sektor i zwyciężył w całych zawodach. W sektorze B podczas drugiej rundy najlepszy był Jan Jankowski, jednak przewaga Sylwestra Kaszubowskiego z pierwszej rundy i wynik osiągnięty w drugiej, pozwoliły mu zachować pozycję lidera w tym sektorze.

Ostateczna klasyfikacja:

Sektor A

1 m – Mateusz Malecki, 3690 pkt. ( łącznie 25 leszczy );

2 m – Mirosław Węglowski, 2520 pkt;

3 m – Paweł Jeżewski, 2320 pkt.

Sektor B

1 m – Sylwester Kaszubowski, 2890 pkt;

2 m – Tomasz Kowcun, 2490 pkt;

3 m – Tadeusz Kuczyński, 2240 pkt.

Puchar zawodów zdobył Mateusz Malecki – zwycięzca sektora A.

Po zawodach odbyło się uroczyste podsumowanie, wręczenie nagród, pucharów i dyplomów, a następnie poczęstunek z grilla.

Wśród poławianych, punktowanych ryb, dominował leszcz. Ponadto punktowano takimi rybami jak płoć, krąp, jaź i okoń. Kolega Mateusz Malecki złowił także dwa liny, jednak nie można ich było zaliczyć do punktacji, z uwagi na nieosiągnięcie 30 cm wymiaru ochronnego. Największą ryba zawodów, był złowiony przez Tadeusza Kuczyńskiego 470 gramowy leszcz.

Sponsorami zawodów był Urząd Miejski w Człuchowie oraz sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie.

Zawody sędziowali: Łukasz Szeremeta, Karol Dziemiańczyk, Łukasz Szymański i Maciej Pawłowski.