V Karpiowe Mistrzostwa Okręgu Słupskiego

W dniach od 1 do 4 sierpnia br. na jez. Wandzińskim koło Człuchowa, odbyły się piąte z kolei Mistrzostwa Okręgu Słupskiego PZW w Wędkarstwie Karpiowym. Organizatorem zawodów było Koło PZW w Człuchowie, przy współpracy z działającym w ramach koła Człuchowskim Klubem Karpiowym. Mistrzostwa miały charakter otwarty. Na starcie zarejestrowano 15 drużyn, 8 z okręgu słupskiego i pozostałe z innych okręgów i klubów z terenu całej Polski. Ilość drużyn ograniczona była pojemnością tego nieco ponad 10 hektarowego łowiska.

Otwarcie imprezy rozpoczęto od minuty ciszy, dla uczczenia 75-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Następnie losowanie stanowisk i o godzinie 13.00 rozpoczęto wędkowanie.

Zawodnicy poławiali ryby w dwuosobowych zespołach. Była także jedna ekipa jednoosobowa. Zawody były także eliminacjami do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym – PCM 2019. Punktowano karpie i amury o wadze powyżej 2 kg. Wszystko oczywiście w oparciu o żelazna zasadę „złów i wypuść”. Zawody sędziowali: Maciej Wdowczyk i Maciej Pawłowski.

Pierwszego dnia zawodów złowiono 3 karpie. Z każdym dniem zawodów wyniki były co raz to lepsze. Kolejny dzień to 10 złowionych ryb, w sobotę łupem wędkarzy „padło” kolejnych 19 sztuk i ostatniego dnia jeszcze 14. Ogółem złowiono 46 karpi, których łączna masa wyniosła 474,65 kg, co daje średnią wagę ryby 10,3 kg!!! Największą rybę zawodów ważącą 13,80 kg, wyholował już pierwszego dnia zawodów Karol Dziemiańczyk. Rywalizację zakończono w samo południe 4 sierpnia.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie imprezy, wręczenie pamiątkowych dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych dla pierwszych sześciu drużyn. Całe zawody przebiegały w atmosferze wzajemnej rywalizacji, ale i współpracy oraz wymiany doświadczeń. Tylko jedna drużyna wróciła z zawodów „o kiju”. Sponsorem zawodów był jeden ze sklepów wędkarskich z Człuchowa.

Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco (pierwsza szóstka):

1 miejsce: Sławomir Solarek i Maciej Buczkowski z Bydgoszczy, 12 ryb o masie 110,55 kg;

2 miejsce: Tomasz Buczkowski i Janusz Dziuba z Bydgoszczy, 9 ryb o masie 95,75 kg;

3 miejsce: Arkadiusz Chruścicki i Artur Weisbrodt z Gdyni, 7 ryb o masie 72,55 kg;

4 miejsce: Winicjusz Białek z Człuchowa, 4 ryby o masie 41,35 kg;

5 miejsce: Paweł Bujnowski i Damian Bogdan z Wałcza, 3 ryby o masie 33,80 kg;

6 miejsce : Karol i Katarzyna Dziemiańczyk z Człuchowa, 2 ryby o masie 26,75 kg.

Zwycięska ekipa będzie reprezentować Okręg Słupski PZW podczas finału Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym – PCM 2019, w dniach 14-20 września br. na zbiorniku „Pogoria III” w Dąbrowie Górniczej.