VIII Karpiowe Mistrzostwa Okręgu

W dniach 19-22 maja br. na jez. Wandzińskim w gm. Człuchów rozegrano Karpiowe Mistrzostwa Okręgu Słupskiego PZW. To już VIII edycja tej imprezy. Organizatorami zawodów było Koło PZW w Człuchowie wraz z Człuchowskim Klubem Karpiowym.

Na starcie stanęło 11 dwuosobowych drużyn, reprezentujących koła i kluby okręgu słupskiego. Czterodniowa rywalizacja zapowiadała się bardzo emocjonująco, gdyż wśród zawodników znaleźli się aktualni wicemistrzowie Polski w dyscyplinie karpiowej – Winicjusz Białek i Piotr Nowicki. Ponadto, zwycięstwo w zawodach daje przepustkę do startu w tegorocznych Mistrzostwach Polski.

Pierwszy dzień rywalizacji przyniósł zaledwie trzy punktowane karpie, dwie na stanowisku nr 1 , zajmowanym przed drużynę z PZW Człuchów: Karol Dziemiańczyk i Łukasz Szeremeta, i jedną złowiona na stanowisku nr 5, zajmowanym przez Bartosza Smolenia i Krzysztofa Stencel z CKK. Kolejny dzień, to parada okazów złowionych na stanowisku nr 10, zajmowanym przez Krzysztofa i Macieja Brzozowskich z Koła PZW „Sandacz” Debrzno.  Tego dnia „zapunktowali” 6 karpiami. Jedną sztukę złowiła także drużyna na stanowisku nr 15 z Koła PZW Potęgowo. Kolejny dzień rywalizacji – sobota, to kolejne złowione ryby, ale też silne załamanie pogody. Porywisty wiatr i deszcz, bardzo mocno dały się we znaki wędkarzom. Nie mniej jednak, złowiono tego dnia aż 8 karpi, z czego aż 3 na stanowisku nr 10.  Drużyna z Debrzna bardzo wyraźnie objęła prowadzenie w rywalizacji i nadal umacniała swoją pozycję. Losy kolejny miejsc ciągle się ważyły, i dopiero niedziela przesądziła o kolejności na podium. W niedzielę złowiono łącznie 9 punktowanych ryb.

Ostateczne wyniki klasyfikacji:

1 miejsce: Maciej i Krzysztof Brzozowski z Koła PZW „Sandacz” Debrzno, 90,29 kg ( 9 karpi );

2 miejsce: Paweł Gintowt i Zbigniew Mazur z Koła PZW Potęgowo,54,25 kg (5 karpi );

3 miejsce: Bartosz Smoleń i Krzysztof Stencel z CKK, 46,99 kg ( 4 karpie);

4 miejsce: Winicjusz Białek i Piotr Nowicki z CKK, 39,68 kg ( 3 karpie, 1 amur);

5 miejsce: Karol Dziemiańczyk i Łukasz Szeremeta z Koła PZW Człuchów, 25,37 kg ( 3 karpie);

6 miejsce: Marek Myszka  i Kazimierz Januszewski z Koła PZW w Człuchowie, wynik 16,83 kg ( 1 karp );

7 miejsce: Jacek Fogt i Oleksandr Kolesnyk z Koła PZW „Okoń” Damno, wynik 14,68 kg ( 1 karp).

Pozostałe 4 drużyny nie zanotowały punktowanych ryb. Największą rybą zawodów był karp złowiony przez Kazimierza Januszewskiego z Koła PZW Człuchów o masie 16,83 kg.  Łącznie złowiono 27 punktowanych ryb, o łącznej masie 288,09 kg  ( średnia 10,67 ).

Zawody sędziowali: Maciej Wdowczyk i Andrzej Świtoń.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów było także okazją do wręczenia wyróżnień. Kol. Maciej Wdowczyk uhonorowany został odznaką honorową „Zasłużony dla rolnictwa”. Koledzy Białek i Nowicki otrzymali brązowe odznaki Koła PZW w Człuchowie „Zasłużony Członek” .