Walka z kłusownictwem

Chłodniejsze dni, nieciekawa aura no i mniej wędkarzy i turystów nad wodą sprzyja niestety kłusolom. W ostatnim czasie, dzięki czujności i prawidłowej reakcji naszych kolegów wędkarzy, nasza Straż zabezpieczyła kilka większych bądź mniejszych sieci kłusowniczych. Żywe ryby wróciły do swojego środowiska, a sieci zostały zniszczone.

Wydawać by się mogło, że kłusownictwo dotyczy raczej zbiorników w głębi lasu, z dala od ludzkich siedzib. Niestety, kłusole działają także na człuchowskich jeziorach, często tuż obok ludzkich domostw. Tak było w przypadku kilku sieci rybackich zabezpieczonych na jez. Miejskim Małym (Jeziornej) w Człuchowie. Tym razem sieci zostały ujawnione i zdjęte, ale apeluję o wzmożoną czujność i o wszelkie informacje, dzięki którym będzie możliwe ujęcie kłusowników, lub przynajmniej udaremnienie kłusowniczego trudu.

Zauważyłeś kłusownika, to powiadom odpowiednie służby lub Straż Rybacką. Nie bądź obojętny. Wody, to przecież nasze wspólne dobro. 

Przypominamy, że połów ryb przy pomocy narzędzi rybackich przez osoby nieuprawnione to to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.