Wędkarski Dzień Dziecka 2018

9 czerwca br. na przystani Koła PZW w Człuchowie odbył się festyn wędkarski dla dzieci i młodzieży z okazji „Dnia Dziecka”. Podczas festynu dokonano oficjalnego otwarcia pomostów wędkarskich, zbudowanych przez Koło PZW w Człuchowie wspólnie z Gminą Miejska Człuchów w ramach projektu „Budowa 30-tu pomostów wędkarskich nad Jez. Łazienkowskim w Człuchowie”.

Wśród zaproszonych gości był Prezes ZO PZW w Słupsku Zdzisław Ardzijewski, Przewodniczący RM Człuchowa Jerzy Górny, Sekretarz Miasta Człuchowa Maria Pazda – reprezentująca Burmistrza Człuchowa i inne osoby współpracujące w realizacji projektu i wspierający koło.

W ramach części oficjalnej wręczono także wyróżnienia za zaangażowanie w realizację projektu budowy pomostów oraz za współpracę:

  • medalem „Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa” wyróżniony został Zbigniew Śmiechowski, który przez kilka ostatnich lat wspierał koło w organizacji imprez dla dzieci i młodzieży;
  • pamiątkowa statuetką i dyplomem Prezesa ZO wyróżniony został Burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Górny;
  • pamiątkowym grawertonem Prezesa ZO wyróżniony został Prezes Koła Karol Dziemiańczyk, który był liderem projektu;
  • pamiątkową statuetką i dyplomem Prezesa Koła wyróżnieni zostali: Andrzej Świtoń, Leszek Gappa, Maciej Pawłowski i Tomasz Królak;
  • odznakami „Zasłużony Członek” Koła PZW w Człuchowie wyróżnieni zostali, złotą: Leszek Horobiowski, srebrną: Zdzisław Giżowski, brązową: Maciej Pawłowski i Bogusław Chabowski.

Warto dodać, że taki projekt to unikatowe przedsięwzięcie w skali okręgu i całego kraju.

Po części oficjalnej dokonano uroczystego otwarcia pomostów. Następnie dzieci i młodzież przystąpiły do rywalizacji wędkarskiej w kategoriach do lat 9, do lat 13 i do lat 17. Połów ryb w poszczególnych kategoriach trwał odpowiednio godzinę, półtorej godziny i dwie godziny.

Zwycięzcą grupy najmłodszej okazał się być Karol Wawszczak. W kategorii do lat 13 zwyciężyła dziewczyna – Alicja Klekocińska, a wśród najstarszych zwyciężył po zaciętej walce Jan Stoltmann.

Po części typowo wędkarskiej wszyscy mieli okazję posilić się przy grillu, po czym przystąpiono do drugiej, technicznej części rywalizacji. Najmłodsi wykazywali się umiejętnością celnego podania zanęty, średnia grupa wiekowa zmagała się z umieszczeniem zestawu wędkarskiego w celu przy pomocy wędki bez kołowrotka tzw. bata, a najstarsi podobnie jednak przy pomocy wędki z kołowrotkiem. Zabawy było sporo.

W ramach tej części młodzież miała okazję spotkać się z dzielnicowymi z KPP w Człuchowie Piotrem Zawadą i Piotrem Waszkiewiczem, którzy promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Później już tylko oficjalne zakończenie, wręczenie licznych nagród, upominków, dyplomów, pucharów i medali. W festynie wzięło udział 80 osób.