Wędkarski Dzień Dziecka 2023 i rywalizacja seniorów

3 czerwca br., w słoneczną sobotę,  na przystani Koła PZW w Człuchowie odbył się doroczny wędkarski festyn dla dzieci i młodzieży pn. „Wędkarski Dzień Dziecka 2023”. Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych : do lat 9, do lat 13 i do lat 17. Każda grupa rywalizowała w ramach zawodów wędkarskich trwających odpowiednio 1 godzinę, 1,5 godziny i 2 godziny. Następnie każda grupa rywalizowała w wędkarskim konkursie technicznym. Zabawa była przednia. Festyn trwał od rana aż do popołudnia. Ryba dopisała. Na zakończenie, każda grupa wiekowa miała swoje własne podsumowanie. Wszyscy otrzymali poczęstunek, napoje, upominki i pamiątkowe medale.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała kadra sędziowska Koła, pod kierownictwem wiceprezesa Krzysztofa Duńca. Dopisali także sponsorzy. Zawody współfinansowano przy udziale środków Gminy Miejskiej Człuchów oraz Gminy Człuchów. Byli także sponsorzy prywatni: sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie oraz kol. Maciej Macugowski , ks. kapelan Andrzej Wierzchowski i inni.

 Wyniki rywalizacji dziecięcej:

w kategorii do lat 17 :

1 miejsce Szymon Kawczyński 890 pkt; 

2 miejsce Nikola Mariańska 640 pkt;

3 miejsce Nadia Badach 540 pkt.

w konkurencji sprawnościowej:

1 miejsce Nikola Szreder 26 pkt;

2 miejsce Mariańska Nikola 26 pkt;

3 miejsce Artur Gniech 24 pkt.

 w kategorii do lat 13 :

1 miejsce Kaper Kaszubowski 1540 pkt;

2 miejsce Wiktoria Wanecka 1040 pkt;

3 miejsce Adam Kiedrowicz 440 pkt.

w konkurencji sprawnościowej:

1 miejsce Szymon Psztyr 30 pkt;

2 miejsce  Wiktoria Wanecka  28 pkt;

3 miejsce Gąsior Jakub 26 pkt.

w kategorii do lat 9 :

1 miejsce Jakub Malecki 1160 pkt;

2 miejsce Bartosz Frankowski 1020 pkt;

3 miejsce Jan Surma 600 pkt.

w konkurencji sprawnościowej:

1 miejsce Jakub Malecki 54 pkt;

2 miejsce Patrycja Głodowska 50 pkt;

3 miejsce Jan Surma  30 pkt.

Tego samego dnia, po rozegraniu zawodów dziecięcych, odbyły się zawody wędkarskie dla seniorów z Koła PZW w Człuchowie. To połączenie młodości z doświadczeniem, okazało się dobrym pomysłem. W ubiegłym roku też tak to zorganizowaliśmy, i będziemy nadal kontynuować.. Co prawda międzynarodowy dzień seniora przypada na 1 października, ale nasz wędkarski dzień seniora będziemy obchodzić razem z dniem dziecka.

Prawo startu w tych zawodach przysługiwało wędkarzom w wieku co najmniej 60 lat. Najstarszy uczestnik zawodów Paweł Piechowski miał aż 89 lat! Zawodnicy wystartowali o godz. 16.00 i poławiali ryby przez blisko 4 godziny. Wyniki osiągnięte przez seniorów nie pozostawiły złudzeń, doświadczenie w tej dyscyplinie zdecydowanie wygrywa z młodością. Seniorzy także poławiali głównie płocie, leszcze i ukleje. Największą rybę zawodów złowił Marian Bugaj. Był to leszcz o masie 1,65 kg. Wszyscy zawodnicy otrzymali na zakończenie pamiątkowe dyplomy, a najlepsi tego dnia zawodnicy, otrzymali puchary i upominki rzeczowe. Na wszystkich czekał ciepły i smaczny poczęstunek z grilla.

Wyniki rywalizacji seniorów:

1 miejsce Jan Krzysztof Duniec 4490 pkt;

2 miejsce Andrzej Świtoń 3130 pkt;

3 miejsce Janusz Chrzczonowicz 2770 pkt.

Zawody dla seniorów sędziował Maciej Pawłowski.