Wędkarski Dzień Dziecka szkół z gm. Człuchów

 W dniu 14.06.2018r. na J. Miejskim Dużym rozegrano kolejne zawody spławikowe z cyklu „Wędkarski Dzień Dziecka”, w których uczestniczyło 17 uczniów z Gminnego Gimnazjum w Rychnowach ze szkoły z Barkowa i Polnicy. Organizatorem zawodów był Polski Związek Wędkarski Koło w Człuchowie. Przed rozpoczęciem zawodów młodzież została wyposażona w wędziska, siatki na ryby, przynęty i zanęty. Zawody trwały 1,5 godziny łowiono ryby, a sędziami byli instruktorzy wędkarscy kol. Marka Myszka i Stoltmann Andrzej. Dominującym gatunkiem łowionych ryb była płoć i krąp. Na koniec zawodów złowione ryby zostały zważone i w większości wypuszczone do wody. Po podliczeniu wyników, najwięcej ryb złowił Filip Gliszczyński uzyskując 1720 pkt. zajmując pierwsze miejsce. Jan Stoltmann złowił zdobył tylko o 110 pkt. mniej od lidera zajmując drugie miejsce. Natomiast trzecie miejsce zajął Orlikowski Jakub uzyskując 1260 pkt.

Liderom zawodów medale i nagrody rzeczowe wręczył dyrektor Gminnego Gimnazjum w Rychnowach pan Jarosław Domka. Pozostali uczestnicy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Sponsorami nagród byli: Urząd Gminy Człuchów, koło PZW w Człuchowie, sklep wędkarski „Hobby” - Kazimierz Januszewski, Klub Karpiowy Człuchów, Firma „Projekt” – Michał Dorsz, Canpol Extreme Center & Pub -Dariusz Odejewski i Zakład Projektowo Handlowo Usługowy „Eltel” – Adam i Krzysztof Górzyńscy.

W międzyczasie przygotowano dla wszystkich grillowane kiełbaski, pieczywo i napoje chłodzące. Podczas wspólnego posiłku młodzież wymieniała się wrażeniami z zawodów. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.