Wędkarski festyn "Lato z Wędką 2020"

 

22 sierpnia br., na przystani Koła PZW w Człuchowie odbył się wędkarski festyn dla dzieci i młodzieży pn. „Lato z Wędką 2020”. Festyn zorganizowaliśmy w miejsce corocznych zawodów z okazji Dnia Dziecka, które w tym roku w wiadomych względów nie mogły się odbyć.

Całość imprezy odbyła się przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Dla bezpieczeństwa, poszczególne grupy wiekowe rozpoczynały swoje zawody o różnych godzinach, wobec czego nie było jednorazowej koncentracji znacznej ilości osób.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych : do lat 9, do lat 13 i do lat 17. Każda grupa rywalizowała w ramach zawodów wędkarskich trwających odpowiednio 45 minut, 1,5 godziny i 2 godziny. Następnie każda grupa rywalizowała w wędkarskim konkursie sprawnościowym. Najstarsi rzucali do celu spinningiem, średnia grupa umieszczała w celu zestaw tzw. bata, a najmłodsi rzucali do celu zanętą. Zabawa była przednia.

Na zakończenie, każda grupa wiekowa miała swoje własne podsumowanie. Wszyscy otrzymali słodycze, napoje, upominki, pamiątkowe medale oraz zasiedli do wspólnego grilla. W zakończeniu najstarszych uczestniczyli goście w osobach Burmistrza Człuchowa Ryszarda Szybajło, Wójta Gminy Człuchów Pawła Gibczyńskiego oraz radnego Henryka Krusińskiego.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała kadra sędziowska Koła, oraz liczni wolontariusze. Całość koordynował Prezes Koła Karol Dziemiańczyk. Dopisali także sponsorzy. Zawody współfinansowano przy udziale środków Gminy Miejskiej Człuchów, Gminy Człuchów, Rady ds Młodzieży przy ZG PZW. Byli także sponsorzy prywatni: sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie, pan Maciej Macugowski i pan Bogdan Sierant.

Ogółem w imprezie wzięło udział ponad 100 zawodników i opiekunów.

Wyniki rywalizacji:

w kategorii do lat 17 :

1 miejsce Filip Gliszczyński 2270 pkt;

2 miejsce Adam Wojtuń 2250 pkt;

3 miejsce Hubert Lange 2040 pkt.

w konkurencji sprawnościowej:

1 miejsce Jan Stoltman 27 pkt;

2 miejsce Hubert Lange 27 pkt;

3 miejsce Wojciech Dziemiańczyk 26 pkt.

w kategorii do lat 13 :

1 miejsce Dawid Białek 1900 pkt;

2 miejsce Krystian Zapalski 1720 pkt;

3 miejsce Wiktor Adaszewski 1550 pkt.

w konkurencji sprawnościowej:

1 miejsce Michał Komala 28 pkt;

2 miejsce Robert Pietraszewski 28 pkt;

3 miejsce Dawid Białek 28 pkt.

w kategorii do lat 9 :

1 miejsce Jakub Malecki 1590 pkt;

2 miejsce Pola Posmykiewicz 1030 pkt;

3 miejsce Michał Berent 850 pkt.

w konkurencji sprawnościowej:

1 miejsceZosia Szada Borzyszkowska 30 pkt;

2 miejsce Michał Berent 28 pkt;

3 miejsce Jakub Piechowski 26 pkt.