Wędkarski festyn z okazji Dnia Dziecka 2019

8 czerwca br. na przystani Koła PZW w Człuchowie odbył się festyn wędkarski dla dzieci i młodzieży z okazji „Dnia Dziecka”. Dzieci i młodzież przystąpiły do rywalizacji wędkarskiej w kategoriach do lat 9, do lat 13 i do lat 17. Połów ryb w poszczególnych kategoriach miał trwać odpowiednio godzinę, półtorej godziny i dwie godziny, jednak pogoda trochę zweryfikowała plany i ostatecznie grupa średnia i starsza łowiła nieco krócej. Ryby dopisały. Łowiono leszcze, płocie, wzdręgi i ukleje. W najmłodszej grupie wiekowej dopuszczalna była pomoc opiekuna, starsi musieli radzić sobie sami.

Po konkurencji typowo wędkarskiej, rozegrano konkurencje techniczne. Najmłodsi rzucali do celu zanętą, średnia grupa wiekowa miała za zadanie celne umieszczenie zestawu przy pomocy wędki bez kołowrotka, tzw „bata”, a najstarsi rzucali do celu zestawem przy pomocy wędki z kołowrotkiem.

Po rywalizacji sportowej, wszyscy mieli okazję posilić się przy grillu, i podjeść odrobinę słodyczy. W ramach tej części młodzież miała okazję spotkać się z dzielnicowymi z KPP w Człuchowie Piotrem Zawadą i Piotrem Waszkiewiczem, którzy promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Później już tylko oficjalne zakończenie, wręczenie licznych nagród, upominków, dyplomów, pucharów i medali. Tak bogata oferta była możliwa m.in. dzięki tegorocznym sponsorom imprezy, a byli nimi Urząd Miejski w Człuchowie, Urząd Gminy w Człuchowie, Pan Maciej Macugowski, Pan Zdzisław Giżowski i sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie.

W festynie wzięło udział blisko 100 osób.

wyniki rywalizacji wędkarskiej:

grupa do lat 9 : 1m – Małgorzata Linek 1380 pkt, 2m – Zosia Szada Borzyszkowska 960 pkt, 3m – Jakub Piechowski 880 pkt.

grupa do lat 13 : 1m Oskar Dowksza 2020 pkt, 2m – Szymon Kawczyński 2000 pkt, 3m – Michalina Kawczyńska 1870 pkt.

grupa do lat 17 : 1m – Wojciech Dziemiańczyk 2690 pkt, 2m – Filip Gliszczyński 2230 pkt, 3m – Jan Stoltmann 1880 pkt.

wyniki konkurencji technicznych:

grupa do lat 9 : 1m – Zosia Szada Borzyszkowska 48 pkt, 2m – Jakub Piechowski 44 pkt, 3m – Małgorzata Linek 36 pkt.

grupa do lat 13 : 1m Szymon Kawczyński 44 pkt., 2m – Alicja Klekocińska 40 pkt., 3m – Łukasz Gibczyński 38 pkt.

grupa do lat 17 : 1m – Jan Stoltmann 37 pkt., 2m – Wojciech Dziemiańczyk 30 pkt., 3m – Filip Gliszczyński 27 pkt.

Z analizy powyższych wyników można wyciągnąć wniosek, że dobrzy wędkarze radzili sobie najlepiej także w konkurencjach technicznych. Serdeczne podziękowania także dla sędziów i obsługi technicznej festynu.