Wędkarski Turniej Miast 2023

13 maja br. nad jez. Długim koło Niezabyszewa, odbył się już po raz trzeci wędkarski turniej miast. W tym roku organizatorem imprezy było Koło PZW w Bytowie. W turnieju udział wzięło po ośmiu zawodników z Kół PZW w Człuchowie, Toruniu, Bytowie i po raz pierwszy także z Koła PZW "Karaś" w Miastku. Połów ryb odbywał się w jednej trzygodzinnej turze. Zawodnicy łowili w dwóch sektorach. Rywalizowano w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. 

O ile w sektorze B wszyscy zawodnicy złowili punktowane ryby, to w sektorze A, na 16 zawodników ta sztuka udałą się tylko czterem wędkarzom. Wyniki były nieco loteryjne, ale w tej formule nie o wyniki chodzi, a o spotkanie, wspólne wędkowanie i wymianę doświadczeń. I tak też było:)

Ostatecznie, w klasyfikacji drużynowej zwyciężyło koło z Torunia. Na podium zmieściło sie jeszcze koło z Miastka i Człuchowa. Gospodarze zajęli miejsce 4.

Indywidualnie zwyciężył Krzysztof Duniec z człuchowskiego koła. Tuż za nim uplasował się Tomasz Wróblewski z Torunia a trzecie miejsce przypadło Piotrowi Lange z Miastka. 

Uroczyste podsumowanie imprezy wraz z poczęstunkiem odbyło się na przystani koła w Bytowie, nad jez. Jeleń. Na uroczystość przybył Prezes ZO PZW w Słupsku Teodor Rudnik oraz Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka. Organizatorzy imprezy - Koło PZW w Bytowie, z obowiązków gospodarza wywiązało się wzorowo. Za rok gospodarzem imprezy będzie koło w Miastku. 

Przypomnę, że po raz pierwszy, turniej miast odbył się w 2021 roku na jednym z toruńskich łowisk. Wówczas zwyciężyło koło w Człuchowie, a indywidualnie Adam Charchuła z Torunia. W 2022 roku zawody odbyły się w Człuchowie na jez. Miejskim Dużym. Tu również zwyciężyło koło z Człuchowa, natomiast indywidualnie Andrzej Świtoń z Człuchowa. 

Co będzie za rok, nie wiadomo, ale wspaniałe jest to, że impreza trwa, a chętnych kół do przystąpienia do turnieju przybywa. Niewykluczone, że w 2024 roku będzie to już 5 miast.