XII Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Parami z Łodzi

 

Koło PZW w Człuchowie, już po raz dwunasty było organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych Parami z Łodzi. Na starcie zarejestrowano 57 dwuosobowych załóg. Zawodnicy przyjechali głównie z Polski północnej, ale byli nawet wędkarze ze Śląska.

Niedziela 19 września była pochmurna i wietrzna, ale na szczęście nie deszczowa. Wiał niezbyt korzystny, północny wiatr, który mógł pokrzyżować szyki nawet najlepszym zawodnikom.

Wystartowali o 8.00. Pierwsze raporty z wody o złowionych szczupakach napłynęły już po kilkunastu minutach. Dzięki trzem łodzią sędziowskim, które obsługiwały zawody, złowione ryby były niezwłocznie mierzone, fotografowane i wypuszczane na wolność. Jury zawodów miało przez to bieżący podgląd na aktualną sytuację na wodzie. W ciągu 6 godzin trwania zawodów, złowiono 18 punktowanych szczupaków pow. 45 cm i dokładnie 100 punktowanych okoni pow. 20 cm. Do tego kilkakrotnie więcej takich, którym zabrakło nieco do regulaminowej długości, i to zarówno okoni jak i szczupaków.

Największego szczupaka zawodów złowił zawodnik z ekipy nr 29 Tomasz Jakubowiak mieszkaniec Słupska. Szczupak mierzył sobie 87,0 cm. Największym natomiast złowionym okoniem okazał się 45 cm okaz, złowiony przez Marka Myszkę z Człuchowa z ekipy nr 54.

Rywalizacja zakończyła się o godz. 14.00. Następnie odbyło się oficjalne podsumowanie wyników, wręczenie nagród honorowych i rzeczowych oraz upominków. W podsumowaniu uczestniczył Burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło, Wójt Gminy Człuchów Paweł Gibczyński oraz radny RM w Człuchowie Henryk Krusiński. Na zakończenie, wszyscy udali się na zasłużony, ciepły obiadek.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce : Łukasz Trofimowicz i Tomasz Jakubowiak ze Słupska z wynikiem 3470 pkt;

2 szczupaki i 1 okoń

2 miejsce : Przemysław Kalinicz i Paweł Hałuszka ze Szczecinka z wynikiem 2610 pkt;

2 szczupaki i 9 okoni

3 miejsce : Marian Kuźniak i Wojciech Jażdżewski z Koczały i Człuchowa z 2330 pkt;

2 szczupaki i 3 okonie

4 miejsce : Kacper Dowksza i Michał Wójcik z Człuchowa z Debrzna z wynikiem 2260 pkt;

1 szczupak i 5 okoni

5 miejsce : Jerzy Gancarz i Bogdan Winiarski z Mielna i Sopotu z wynikiem 2200 pkt;

1 szczupak i 8 okoni

6 miejsce : Dawid Szramke i Marcin Biełus z Człuchowa z wynikiem 1780 pkt.

11 okoni.

Trzeba przyznać, że tym razem człuchowianie byli „gościnni”.

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe gadżety.

Zawody rozegrano przy wsparciu finansowym Gminy Człuchów i Miasta Człuchów oraz firmy Goodvalley Polska. Ponadto sponsorami byli : Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie, sklep wędkarski HOBBY w Człuchowie i Drukarnia PrintVision. W organizacji współpracował człuchowski WOPR, który użyczył organizatorom swojej bazy.

Zawody sędziowali:

sędzia główny: Karol Dziemiańczyk

sędzia techniczny: Andrzej Świtoń

sędziowie: Łukasz Kleist, Łukasz Szeremeta, Maciej Pawłowski, Tomasz Królak, Maciej Wdowczyk i Tomasz Masiak

zabezpieczenie medyczne: Łukasz Szeremeta

wsparcie organizacyjne: Łukasz Szymański i Piotr Szczygielski.

Niewątpliwie dobra praca ekipy sędziowskiej i organizacyjnej przełożyła się na pozytywną ocenę całej imprezy. Ogólnopolskie Zawody Spinningowe rozgrywane cyklicznie na jez. Rychnowskim, to największa impreza wędkarska naszego regionu, a jej popularność stale rośnie.