XII Zawody Wędkarskie o Puchar „Wójta Gminy Człuchów”

Już po raz dwunasty Koło PZW w Człuchowie przy współpracy z Urzędem Gminy w Człuchowie, było organizatorem zawodów wędkarskich „O Puchar Wójta Gminy Człuchów”. Te bardzo kameralne zawody, cieszą się od lat dużą popularnością wśród wędkarzy. Punktowane były karpie pow. 35 cm, liny pow. 30 cm, karasie pow. 25 cm i amury pow. 40 cm.

Tegoroczne zawody odbyły się w dniach 4/6 sierpnia 2017r. Na starcie stanęło 14 zawodników. Na więcej nie pozwoliły warunki łowiska.

Warunki pogodowe nie były zbyt ciekawe. Duże wahania ciśnienia atmosferycznego, silny wiatr i opady deszczu miały istotny wpływ na przebieg wędkarskiej rywalizacji. Ostatecznie nie złowiono żadnego karpia, choć bliski tego był Edward Michałowski, któremu dwukrotnie karp „zaparkował” w grążelach. W sobotę pod wieczór Kacper Dowksza nie zmarnował z kolei swojej szansy, i wyholował amura o masie 7,04 kg. Ta ryba jak się okazało dała Kacprowi zwycięstwo. Na tym rybobranie się zakończyło.

O godzinie 11 w niedzielę odbyło się podsumowanie wyników i uroczyste wręczenie pucharów i nagród rzeczowych, w którym uczestniczył sekretarz w Urzędzie Gminy Człuchów Arkadiusz Kubalewski wraz z rodziną. Sponsorami zawodów był Urząd Gminy w Człuchowie i sklep wędkarski HOBBY.

W ramach imprezy, w sobotę 5 sierpnia już tradycyjnie odbyły się też towarzyskie zawody strzeleckie z broni pneumatycznej. Strzelano z pistoletu i karabinka. Oto wyniki: 1m – Łukasz Szeremeta 87 pkt, 2m – Karol Dziemiańczyk 85 pkt, 3m – Mateusz Kolter 82 pkt

Także w sobotę, łowiących odwiedził Prezes ZO PZW w Słupsku Teodor Rudnik wraz z małżonką oraz prezes zaprzyjaźnionego koła w Debrznie, Józef Graczyk z rodziną.

 Za rok trzynasta edycja. Już dziś zapraszamy.