XVII zawody wędkarskie "O Puchar Wójta Gminy Człuchów"

W dniach 24/25 czerwca br., tym razem na jez. Miejskim Dużym, rozegrano XVII Zawody Wędkarskie „O Puchar Wójta Gminy Człuchów”. Organizatorem  zawodów było Koło PZW w Człuchowie. W zawodach uczestniczyło 29 zawodników. Połów ryb trwał nieprzerwanie od godz. 18.30 w piątek, do godz. 11.00 w sobotę. Punktowano wyłącznie ryby zgodnie z wymiarem i okresem ochronnym, ale takie powyżej 20 cm. Z punktacji wyłączono ukleję. Stosowano metodę gruntową i spławikową, na dwie wędki jednocześnie.

Pogoda i humory dopisały. Dopisała też frekwencja. Zawody o puchar wójta co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Poławiano przede wszystkim leszcze, ale trafiło się też kilka dorodnych płoci.  Ponadto „przerzucono” mnóstwo ryb, które nie osiągnęły wymaganego rozmiaru 20 cm.

Spośród 29 uczestników zawodów, 15 złowiło punktowane ryby. Po pierwszym ważeniu o godz. 21.30 prowadził Mateusz Malecki z wynikiem 1070 pkt. Poza nim, „punktowały” jeszcze 4 osoby. Rano, sytuacja zmieniła się diametralnie. Piotr Białek, łowiący na stanowisku nr 27 złowił ponad 12 kg dorodnych leszczy i tym samym przypieczętował losy pierwszego miejsca. Ryby brały w środku, krótkiej co prawda, nocy.

Ostateczna klasyfikacja zawodów:

1 miejsce: Piotr Białek 12215 pkt;

2 miejsce: Józef Graczyk 3936 pkt;

3 miejsce: Piotr Krause 3483 pkt;

4 miejsce: Mateusz Malecki 2790 pkt;

5 miejsce: Hubert Lange 2190 pkt;

6 miejsce: Paweł Jeżewski 2000 pkt.

Łowcą największej ryby został także Piotr Białek. Jego największy leszcz ważył 1370 gram.

Uroczyste zakończenie i podsumowanie imprezy odbyło się z udziałem Wójta Gminy Pawła Gibczyńskiego. Głównym sponsorem imprezy była Gmina Człuchów. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe upominki, a laureaci dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Zawody sędziował prezes koła Karol Dziemiańczyk.

Zawody należy uznać za bardzo udane. Za rok XVIII edycja.