Zawody "Pickerowe" 2019

26 maja br., na jez. Miejskim Dużym odbyła się kolejna impreza wędkarska naszego koła - Towarzyskie Zawody "Picker-drgająca szczytówka". Już tradycyjnie zawody te sponsorował sklep wędkarski Państwa Januszewskich. Zawody rozgrywano w dwóch turach, po 2,5 godziny każda. Punktowano ryby wymiarowe, zgodnie z okresem ochronnym. Z punktacji wyłączono ukleje. 

Pierwsza tura była dość sporym zaskoczeniem. Sektor A wygrał Paweł Jeżewski, a drugi był Paweł Piechowski. W sektorze B triumfował Mateusz Malecki, a za nim uplasował się Janusz Chszczonowicz. Kilku zawodników nie złowiło punktowanej ryby. Druga tura była równie trudna. Sektor A wygrał Mateusz Malecki, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w całej imprezie. Sektor B wygrał Jan Węglowski, jednak w pierwszej turze był bez ryby, co przekreśliło jego szanse na pozycje medalowe. Podsumowując, rywalizacja była do samego końca zacięta, a losy czołowych miejsc pod znakiem zapytania. Ryby brały słabo, a decydujące znaczenie miały leszcze i płocie. 

Klasyfikacja końcowa ( pierwsza szóstka ):

1 Mateusz Malecki 2 pkt sektorowe;

2 Paweł Jeżewski 3 pkt sektorowe;

3 Michał Cegłowski 5,5 pkt sektorowego;

4 Ryszard Lubiński 7 pkt sektorowych;

5 Paweł Piechowski 7 pkt sektorowych;

6 Mirosław Węglowski 7 pkt sektorowych.

Po zawodach odbyło się uroczyste podsumowanie zawodów, wręczenie nagród honorowych i rzeczowych oraz poczęstunek z grilla w wykonaniu Leszka Gappy. Zawody sędziowali : Karol Dziemiańczyk, Marek Myszka i Mirek Pryba.